Zīmējumu konkurss 'Sargāsim Latviju kopā!'

Atzīmējot 18. gadskārtu, kopš Latvija ir pievienojusies NATO, alianses dibināšanas 73. gadadienu, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas 5. gadadienu, Ārlietu ministrija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Transatlantisko organizāciju rīkoja skolēnu zīmējumu konkursu.

Konkursa temats “Sargāsim Latviju kopā” tika izvēlēts ar mērķi rosināt bērnos un jauniešos interesi par Latvijas dalību NATO un veicināt drošības un piederības aliansei sajūtu.

Bērnu, jauniešu un pedagogu atsaucība bija iespaidīga – tika saņemti 538 zīmējumi no 55 izglītības iestādēm.

Žūrijas komisija, kurā piedalījās pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, LATO, kā arī mākslas zinātniece Māra Žeikare, izvēlējās trīs labākos darbus piecās vecuma grupās. Konkursa uzvarētāji 22. aprīlī tika sagaidīti Ārlietu ministrijā, kur skolēnus uzrunāja, diplomus un piemiņas balvas pasniedza parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Bērni un vecāki tika iepazīstināti ar ministrijas namu un tā vēsturi, bet pēc tam devās uz Ādažu militāro bāzi. Dienas noslēgumā gan dalībnieki, gan organizatori kopā apskatīja bērnu zīmējumu izstādi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā. Četrdesmit krāsaini, tematiski uzrunājoši un pārdomas rosinoši darbi izstādē apskatāmi no 19. aprīļa līdz 9. maijam. 

Lepojamies ar mūsu skolas skolnieci Elzu Betu Avotnieci, kura šajā konkursā savā vecuma grupā ieguva 3. vietu!

Paldies vizuālās mākslas skolotājai Anitai Antoņevičai. 

Spied šeit un skaties bildes no pasākuma!

JoomShaper