Tikšanās ar rakstnieci Luīzi Pastori

18.septembrī mūsu skolas 3., 4. un 5. klases skolēni devās uz Zaļenieku kultūras namu, lai piedalītos radošā nodarbībā, kuru vadīja bērnu grāmatu autore Luīze Pastore. Kopš 2015. gada apgāds "Neputns" izdod viņas sarakstīto un Elīnas Brasliņas ilustrēto grāmatu sēriju "Mākslas detektīvi", kuras grāmatu sižeti veidoti pēc Latvijas mākslas vēsturē pazīstamu mākslas darbu motīviem.
Divreiz saņēmusi Literatūras gada balvu par grāmatām "Maskačkas stāsts" (2013) un "Svešinieka atnākšana" (2015), kā arī Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā par sērijas "Mākslas detektīvi" grāmatām "Pazudušais pērtiķis" un "Neredzamais cilvēks" (2015).
2019. gadā studijā "Atom Art" iznākusi pilnmetrāžas animācijas filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", kas tapusi pēc L. Pastores grāmatas "Maskačkas stāsts" motīviem. Skolēniem bija iespēja paklausīties autores stāstījumu par viņas grāmatu sēriju, noskatīties fragmentus no animācijas filmas, kā arī pašiem kļūt par mākslas detektīviem. Individuāli vai pāros skolēniem bija jāatmin krustvārdu mīkla, meklējot zālē dažādās vietās novietotās mākslas darbu reprodukcijas ar uzdevumiem. Izrādījās, ka, šo uzdevumu veicot, svarīgākā ir lasītprasme un daudziem tā ir jāpilnveido. Tomēr visi saņēma mākslas detektīvu uzlīmes un atzina, ka pasākums paticis.
JoomShaper